WYNIKI: ZAWODY | METODA | 09.07.2023 | MK T1

Dziewiątego lipca skoro świt spotkaliśmy się na łowisku „U Sokołów” celem wyłonienia Mistrza Koła w niezwykle szybko rozwijającej się ostatnimi czasy „METHODZIE”. Była to pierwsza z dwóch tur mistrzowskich.

Na starcie zjawiła się jedna Zawodniczka - pozdrawiamy Dorotkę, oraz szesnastu bojowo nastawionych Zawodników. Zawody poprowadzili niezastąpieni Koledzy z Koła nr 2 - Kolega Waldemar Grzelak oraz Krzysztof Liberacki - bardzo dziękujemy za pomoc!

Zawody rozegraliśmy w nowej dla naszego Koła, ale często stosowanej na „komercji” formule. Po pierwszych 4 godzinach wędkowania - przesiadaliśmy się w ramach jednego brzegu zgodnie z zasadą - „najlepszy siada w miejscu najgorszego” (w przypadku kilku wyników zerowych- „najlepszy” siadał na stanowisku o najwyższym dostępnym numerze).

Po przeważeniu się zjedliśmy zupkę, naładowaliśmy morale i każdy myślał o poprawieniu wyniku z pierwszej części wędkowania :)

Po czterech godzinach łowienia zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa byli Koledzy Sebastian Ćwik, Piotr Grzelak łowiący w strefie „od drogi”, a także Zbigniew Pieniek i Adam Zieliński- łowiąc w środkowej strefie łowiska. W pierwszej części imprezy złowiliśmy około 73kg rybek w postaci karpi, jesiotrów i linów:)

Od początku wędkowania swą dobrą passe potwierdził Sebastian, odławiając kolejne rybki z wcześniej „zerowego” stanowiska. Bardzo długo na złowienie ryby po przerwie czekał zmęczony po wielodniowym odławianiu szwedzkich potworów Piotr Grzelak – ważne, że ryba pojawiła się w siatce :)

Generalnie druga tura była bardziej rybna - pięciu Zawodników złowiło po około 20 kilogramów ryb. Łącznie odłowiliśmy blisko 160 kg.

Bezapelacyjnym zwycięzcą pierwszej tury Mistrzostw został Sebastian Ćwik - GRATULACJE!

 

Kończąc, chciałbym zwrócić uwagę na aspekt „KOLEŻEŃSTWA”, zawody co prawda „Mistrzowskie”, ale na szczeblu Kołowym, a nie międzynarodowym. Wykażmy się większą życzliwością w przyszłości :)

 

Druga tura 30 lipca, zapraszam do zapisów!

 

Połamania!:)

Maciek Kąkol